DIMIOGRAPHY - TRIBUTE JAZZY REMIXES EP 2015

DIMIOGRAPHY - TRIBUTE JAZZY REMIXES EP 2015


Младиот рап продуцент Дими Тодоровски попознат како Dimiography го објави на својот официјален youtube канал својот прв проект наречен Tribute Jazzy Remixes EP 2015.

На оваа плејлиста се наоѓаат џез-рап ремиски на неколку од најголемите хитови на Notorious BIG како што се Мachine Gun Funk, Everyday Struggle, Things Done Changed и други. Се работи за мини проектче од 6 траки кои што дава одлична и релаксирачка џез вожња која не смеете да ја пропуштите иако добро ги познавате песните на Biggie. Линкот за преслушување е под содржината.