ВЕЧЕРВА ВО МКЦ (КЛУБ РЕСТОРАН) КОНЦЕРТНА ПРОМОЦИЈА НА АЛБУМОТ НА INKLINGZ - TESSERACT

ВЕЧЕРВА ВО МКЦ (КЛУБ РЕСТОРАН) КОНЦЕРТНА ПРОМОЦИЈА НА АЛБУМОТ НА INKLINGZ - TESSERACT


Вечерва 11ти Декември во Скопје, MKC Restaurant (Позади младински културен центар), со почеток од 20:00 часот, рап дуото Inklingz (Lux Kmala & Лириковен Пироман) ќе одржат концертна промоција на нивниот прв албум наречен Tesseract

https://www.facebook.com/events/944466295653028/956219461144378/?notif_t=admin_plan_mall_activity¬if_id=1481463744384395

Албумот ќе чини 100 денари,  a влезот е бесплатен

Специјални гости на настанот ќе бидат In Tru Mentalz (Мика & Трале) и Лаз Веѓас. Зад грамофоните ќе биде DJ Laz Palmaz

На линкот подоле може да ѕирнете на кратко во звукот што го носи Tesseract. 

Заокружете број 18, Inklingz, за подобар рап и бидете таму!