ТОНИ ЗЕН & СИГИ ФТ. DJ СКИТАРА - YO!

ТОНИ ЗЕН & СИГИ ФТ. DJ СКИТАРА - YO!


Пред неполн месец по останатите медиуми можевте да прочитате дека Тони Зен ,Сиги & Диџеј Скитира спремаат проект, па денес излезе првата трака од тој проект насловена "YO".

На траката како вокали ќе ги слушнеме Сиги & Тони, а скречовите ги има направено Скит. Освен скречовите целата продукција му припаѓа на Скит (бит, микс и мастеринг), а видеото го има едитирано Гоги Полизов.

Проверете на линкот под содржината што имаат да кажат момците, а ексклузивно за днс.мк, наскоро очекувајте уште еден видео запис од овие двајца момци за песната Прљаво на балкан (вториот дел од Под Контрола).