ЗАД АГОЛОТ - ВО ЖИВО - КОЧАНИ

ЗАД АГОЛОТ - ВО ЖИВО -  КОЧАНИ


За прв пат во Кочани доаѓаат едни од најдобрите и моментално најактивните хип-хоп групации и предводници на Boom Bap звукот на македонската хип-хоп underground сцена - Зад Аголот !

Ова е можност за сите фанови кои се во Кочани и околните градови да ги видат во живо момците од Зад Аголот, кој ќе настапат со целовечерен концерт. Очекувајте максимална хип-хоп журка која долго ќе се памети. Како локална поддршка и овој пат ќе биде ДЈ Мастер Џи, како и Кмет Бар кој е задолжен за логистиката кој специјално за таа вечер ќе се премести на летната тераса на втори спрат од Домот на Културата - Бели Мугри, во Кочани.

Не го пропуштајте овој евент и доколку не сте од Кочани, заокружете си го 27ми Мај, и повелете на луда хип-хоп забава со составот на Зад Аголот и DJ Master G.

Почеток 21:30 часот. Влез - 100 денари. Локација - Дом на Култура „Бели Мугри“

Една Љубов - Хип Хоп

https://www.facebook.com/events/1406832686022782/?active_tab=about